postup datareco | zachrana dat | obnova dat

DataReco - záchrana a obnova dát - postup
Či už sa jedná o logické alebo fyzické zlyhanie vášho disku, prestaňte ho ihneď používat pretože šanca, že vaše súbory ešte niekedy uvidíte rapídne klesá. Vyvarujte sa takisto spúšťaniu programov scandisk a checkdisk, ktoré pravdepodobne môžu napáchať ešte viac škody a skomplikovať obnovu dát.

Vyplňte krátky formulár v sekcii Ceny. 

Na základe vašich vložených údajov Vám bude e-mailom zaslaná cenová kalkulácia. V prípade, že sa rozhodnete využiť naše služby urobte nasledovné.

1. Vypnite počítač a vymontujte harddisk, pokiaľ sa jedná o notebook a neviete ako disk vybrať, je možné notebook po dohode poslať celý.

2. Dôkladne zabaľte disk, aby sa pri prevoze zabránilo poškodeniu. Použite vhodné obalové materiály ako bublinková fólia, molitan a podobne. Vložte do kartónovej krabice spolu s číslom zakázky a vašimi kontaktnými údajmi. Takisto je vhodné pribaliť adekvátne médium/disk na uloženie vašich obnovených dát. Pošlite Slovenskou poštou alebo kuriérom. (Nevyzdvihujeme síce médiá zdarma ale máte istotu, že cenu v kalkulácii dodržíme).

3. V deň keď obdržíme Váš disk vykonáme diagnostiku a stanovíme finálnu cenu za obnovu dát, ktorá sa už nebude navyšovať bez ohľadu na to aké a koľko náhradnych dielov a komponentov sa použije.

4. Originálny disk bude po dokončení práce opatrený firemnou nálepkou, aby ste si mohli uplatniť záruku, ak nie je starší ako 2 roky.

5. Po obnovení dát Vám vygenerujeme a pošleme zoznam-štruktúru adresárov a súborov, ktoré bolo možné zachrániť.

6. Ak nebolo možné obnoviť 100% užívateľských dát dostanete adekvátnu zľavu. V prípade neobnovenia žiadnych dát neplatíte nič.

7. Pozriete si zoznam a dáte nám vedieť, ktoré súbory požadujete skontrolovať či su validné a dajú sa otvoriť, hlavne pri logických poškodeniach disku.

8. Keď budete s výsledkom spokojní vyberiete si akým spôsobom chcete svoje dáta naspäť. Externý disk, DVD a podobne.

9. DataReco Vám pošle faktúru, ktorú uhradíte na náš bankový účet.

10. Počkáte na svoje dáta.

11. Po dobu 14 dní od odoslania média s vašimi obnovenými dátami uchováme bitovú kópiu vášho poškodeného disku a dáta, ktoré boli obnovené. Po tomto termíne budú nenávratne prepísané.

© 2012-2020 DataReco